IOTA Polska
  • Home
  • Podstawy
  • Ogłoszenia
  • Badania i Rozwój
  • Ekosystem
  • Artykuły
  • Zakup IOTA
  • Kontakt
No Result
View All Result
  • Home
  • Podstawy
  • Ogłoszenia
  • Badania i Rozwój
  • Ekosystem
  • Artykuły
  • Zakup IOTA
  • Kontakt
No Result
View All Result
IOTA Polska
No Result
View All Result

Aktualizacja deweloperska. Sierpień 2019

Jaroslaw by Jaroslaw
8 sierpnia 2019
in Badania i Rozwój
Aktualizacja deweloperska. Sierpień 2019
35
VIEWS
Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na Facebooku

Jak wspomnieliśmy ostatnim razem comiesięczna aktualizacja stała się mniej ukierunkowana na Qubic ponieważ zauważyliśmy potrzebę publikowania dodatkowych informacji o różnych projektach, nie tylko Qubic. Mając to na uwadze wypróbujemy ten nowy format i publikujemy aktualizację dla wszystkich naszych zespołów projektowych w jednym poście. Duże aktualizacje, takie jak nowe wersje itp. nadal będą miały osobną publikację ale mam nadzieję, że ten post jest dobrym sposobem na śledzenie tego co się dzieje w fundacji.

Jak zawsze zachęcamy do zajrzenia na Discord – każdy wymieniony tutaj projekt ma kanał (lub dwa) do dyskusji z twórcami!

Bee

Zespół Bee ciężko pracuje nad zorganizowaniem projektu i początkowej architektury w uporządkowany sposób. Architektura „pszczół” będzie oparta na specyfikacji EEE opracowanej przez zespół Qubic który pozwala na maksymalne oddzielenie modułów. Zespół dopracował język programowania Rust i sposób w jaki obsługuje „nieustraszoną współbieżność” poprzez model własności Rust. Już teraz mamy kilku społecznościowych programistów, którzy dzielą się swoją wiedzą na ten temat.

Qubic

Zespół Qubic FPGA robi duże postępy w projektowaniu Qubic Logic Element, który powinien umożliwić nam użycie dowolnego FPGA jako programowalnego urządzenia dla Qubików, a nawet pozwolić nam mieć ASIC programowalne w Qubic. Oczekujemy dokumentu interfejsu programowania w ciągu najbliższych kilku tygodni aby Qupla mogła zostać dostosowana do generowania prawidłowych danych konfiguracyjnych.

Poza tym obecnie mapujemy interfejs przesyłania komunikatów który pozwoli zespołom uruchomić ich model konsensusu kworum, jak pierwotnie przewidywano.

IRI

Zespół poczynił duże postępy na IRI w ostatnim miesiącu. Synchronizacja uzyskała ogromny wzrost prędkości – TPS synchronizacji był wcześniej poniżej 100 a obecnie wynosi średnio około 2000. Podczas testowania byliśmy w stanie zsynchronizować transakcje z całego dnia w mniej niż 45 minut. Algorytm skumulowanej masy został również zoptymalizowany co skutkowało 3-krotnym wzrostem prędkości. Zmiany te wraz z warstwą buforowania transakcji która jest nadal w toku ostatecznie doprowadzą do płynniejszej pracy operatora węzła i lepszej ogólnej wydajności sieci.

Pracowaliśmy również nad stroną dla programistów ulepszając testy regresji i budując potoki a także niektóre przydatne narzędzia takie jak narzędzie scalania bazy danych które łączy wiele plików bazy w jedną.

GitHub: iotaledger/iri

Entangled

Refaktor sieci cIRI, lokalne migawki i przycinanie są zaimplementowane co sprawia, że cIRI jest bardzo bliskie funkcji z IRI. W międzyczasie klient C działa na urządzeniach ESP32 i może wystawiać transakcje i sprawdzać salda (chociaż PoW powinien zostać przeniesiony na bardziej wydajne urządzenie zdalne). Możesz sprawdzić wersję beta klienta C w wersji 1 na Github. Zespół pracuje teraz nad ulepszeniami narzędzia TangleScope, ogólną optymalizacją wydajności i przygotowaniem Entangled do budowania w systemie Windows.

GitHub: iotaledger/entangled

Trinity

Ostatni miesiąc był niezmiernie ważny dla Trinity, przez wydanie Trinity v1 na wszystkie platformy mobilne i stacjonarne. Jak omówiono w najnowszej aktualizacji bloga Trinity zespół jest obecnie w fazie planowania i opracowywania wersji Trinity v2 która będzie bardziej rozszerzalną i elastyczną aplikacją pozwalającą na wtyczki osób/firm trzecich. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pobierz Trinity v1 już teraz na trinity.iota.org!

GitHub: iotaledger/trinity-wallet

MAM

Podstawowa warstwa MAM jest napisana w C i znajduje się w repozytorium Entangled, ale większość programistów prawdopodobnie woli używać MAM jako części swojego ulubionego pakietu SDK klienta. Pakiety Go, Java i JS są już w toku. W oparciu o opinie które zebraliśmy do tej pory, planujemy interfejs API wyższego poziomu który sprawi, że MAM będzie łatwiejszy w użyciu dla programistów i bardziej zdolny do spełnienia różnych wymagań biznesowych. W szczególności przyglądamy się dystrybucji kluczy lub wymianie kluczy oraz kanałom grupowym w których wiele podmiotów może bezpiecznie zapisywać w tym samym strumieniu.

GitHub: iotaledger/entangled/mam

Sieci testowe

W miarę wzrostu wykorzystania Devnet dodaliśmy więcej zasobów i serwerów aby zapewnić płynne działanie sieci dla programistów tworzących aplikacje IOTA. Sieć społecznościowa IOTA prowadzona przez społeczność jest dostępna dla osób które chcą eksperymentować z samym oprogramowaniem węzła IOTA w zakresie testów warunków skrajnych i spamu.

Od czasu uruchomienia sieci ICC zauważyliśmy, że Spamnet Fundacji IOTA jest w dużej mierze niewykorzystany i jako taki zostanie wkrótce wycofany z eksploatacji.

Mamy nadzieję, że daje to lepszy obraz wszystkiego, co nasz zespół przygotował. Czekamy na rozmowę z tobą na Discord!

Powyższy tekst jest tłumaczeniem postu z języka angielskiego który oryginalnie ukazał pod tym adresem.

Tags: BeeDevnetEntangledIRIMAMQubicResearch And DevelopmentTrinity Wallet
TweetShareSend
Previous Post

IOTA ogłasza 5 milionów dolarów dotacji na badania związane z Coordicide

Next Post

Nauka poprzez praktykę: Warsztaty IOTA

Related Posts

Aktualizacja zespołu badawczego IOTA – Luty 2021

by Beliar
5 lutego 2021
0

Badania i rozwój - 4 luty, 2021 W ostatnim miesiącu obserwowaliśmy stały postęp w naszej sieci testowej Pollen, w miarę...

Wyjaśnienie czym jest Mana w IOTA

Wyjaśnienie czym jest Mana w IOTA

by Beliar
3 października 2020
0

Jednym z tematów w IOTA 2.0, na który często otrzymujemy pytania, jest mana. To ważny temat, dlatego z przyjemnością wyjaśnimy...

Chrysalis (IOTA 1.5) Etap 2 aktualizacja i kolejne kroki

by Beliar
29 września 2020
0

IOTA 1.5 Pierwsza faza IOTA 1.5 (znana również jako Chrysalis) - pośredni etap sieci głównej przed Coordicide - jest zakończona....

Aktualizacja deweloperska – Wrzesień 2020

Aktualizacja deweloperska – Wrzesień 2020

by Niven
26 września 2020
0

Wydawana co miesiąc przez zespół IOTA dev, aktualizacja dostarczy Ci newsów i aktualizacji dotyczących naszych kluczowych projektów! Kliknij tutaj, jeśli...

Aktualizacja deweloperska – Sierpień 2020

by Niven
18 sierpnia 2020
0

Wydawana co miesiąc przez zespół IOTA dev, aktualizacja dostarczy Ci newsów i aktualizacji dotyczących naszych kluczowych projektów! Kliknij tutaj, jeśli...

Load More

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach

  • Trending
  • Comments
  • Latest

Narzędzie do migracji tokenów IOTA

1 marca 2020

IOTA – Nowy świt

7 lutego 2021

Wartość Zero

6 września 2019

Jak szybko kupić IOTA za PLN – Poradnik Binance

25 sierpnia 2020

Tokenizacja w Tangle z IOTA Digital Assets

0
Czym jest DLT?

Czym jest DLT?

0
Prototyp GoShimmer na otwartym oprogramowaniu

Prototyp GoShimmer na otwartym oprogramowaniu

0
Co dalej z Trinity?

Co dalej z Trinity?

0

Tokenizacja w Tangle z IOTA Digital Assets

23 lutego 2021

Fundacja IOTA ogłasza współpracę z Curv Custody w celu wsparcia ekosystemu IOTA Token (dzięki Chrysalis!)

22 lutego 2021

Co musisz wiedzieć o nadchodzącej migracji Chrysalis

17 lutego 2021

Przedstawiamy IOTA Oracles

9 lutego 2021

IOTA Polska

Portal IOTA Polska tworzony jest przez społeczność wspierającą projekt IOTA. Powstał z potrzeby rzetelnego informowania i edukowania osób zainteresowanych tą technologią.

Menu

  • Artykuły
  • Badania i Rozwój
  • Ekosystem
  • Ogłoszenia
  • Podstawy

Tagi

Alvarium Announcements Basic Bee Chronicle Chrysalis Consensus Coordicide Data Data Confidence Fabric Dell Technologies Devnet DLT Eclass Ecosystem Entangled Entra Powerhouse Fiware FPC GoShimmer Industrial IoT Industry Marketplace Iota Iota1.5 IRI Jaguar Land Rover Linux Foundation MAM Mana Nodejs Open Source Permanode Pollen Programming Qubic Research And Development Sharding Smart Buildings Smart Cities Smart Contracts Software Development Sybil Attack Tangle Trinity Wallet Workshop

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach

Portal IOTA Polska nie jest powiązany z Fundacją IOTA. Może przedstawiać artykuły i opinie nie będące oficjalnym stanowiskiem fundacji.

© 2018 IOTA Polska

No Result
View All Result
  • Home
  • Podstawy
  • Ogłoszenia
  • Badania i Rozwój
  • Ekosystem
  • Artykuły
  • Zakup IOTA
  • Kontakt

© 2018 IOTA Polska