IOTA Polska
  • Home
  • Podstawy
  • Ogłoszenia
  • Badania i Rozwój
  • Ekosystem
  • Artykuły
  • Zakup IOTA
  • Kontakt
No Result
View All Result
  • Home
  • Podstawy
  • Ogłoszenia
  • Badania i Rozwój
  • Ekosystem
  • Artykuły
  • Zakup IOTA
  • Kontakt
No Result
View All Result
IOTA Polska
No Result
View All Result

IOTA, Pantos i Uniwersytet Techniczny w Wiedniu ogłaszają otwarcie laboratorium dla badań DLT

Jaroslaw by Jaroslaw
30 listopada 2020
in Ogłoszenia
84
VIEWS
Udostępnij na TwitterzeUdostępnij na Facebooku

Z dumą informujemy, że Fundacja IOTA dołącza do nowego laboratorium „Christian Doppler Laboratory Blockchain Technologies for the Internet of Things (CDL-BOT)”, jako partner przemysłowy. Grupa badawcza mieszcząca się w Instytucie Inżynierii Systemów Informatycznych na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu zapewni nowatorskie badania nad interoperacyjnością DLT, skrzyżowaniem DLT z Internetem rzeczy oraz ofertami wsparcia dla programistów. Dziś, 26 listopada 2020 r., Federalna Minister ds. Cyfryzacji i Gospodarki Austrii dr Margarethe Schramböck oficjalnie otworzyła laboratorium podczas ceremonii cyfrowej, w której uczestniczył nasz współzałożyciel i współprzewodniczący Rady Dyrektorów IOTA, Dominik Schiener. Wspólne badania w sieci wiodących uniwersytetów, publicznych jednostek badawczych i partnerstw sektora prywatnego są kluczem do misji Fundacji IOTA polegającej na rozwijaniu technologii i infrastruktury open source dla zaufanego Internetu rzeczy.

CDL-BOT to długofalowy projekt badawczy, który ma trwać siedem lat, w którym zatrudnionych zostanie kilku studentów studiów doktoranckich i postdoktoranckich pod kierunkiem prof. Stefana Schulte. Dla Fundacji IOTA start tego projektu jest wyjątkowo ukierunkowany nie tylko na rozszerzenie badań nad IOTA Tangle i jego zastosowaniami w samym Internecie rzeczy, ale także na wyjściu poza protokół IOTA w celu dalszego rozwoju europejskiego ekosystemu DLT. Wymaga to nowatorskich mechanizmów, które umożliwią interoperacyjność DLT, od transferów tokenów między łańcuchami bloków lub atomowych swapów po wywoływanie i interakcję inteligentnych kontraktów między łańcuchami bloków, a także zapewnianie interoperacyjności łańcucha bloków po stronie klienta poprzez wsparcie programistów.

Prof. Stefan Schulte, który kieruje nowo utworzonym laboratorium, zauważył: „Wraz ze wzrostem liczby potencjalnych obszarów zastosowań płatności opartych na DLT i wymiany danych w Internecie rzeczy, nowe DLT muszą zostać zintegrowane, a interoperacyjność między różnymi DLT staje się niezbędna. Nie mogę się doczekać wspólnych badań z Fundacją IOTA i Pantos w celu znalezienia nowatorskich rozwiązań w tym bardzo aktualnym temacie ”.

Laboratorium Christiana Dopplera jest finansowane przez wspieranego przez państwo Christiana Dopplera Gesellschaft, austriackiego pioniera w ułatwianiu udanej współpracy między nauką a sektorem prywatnym. Współpraca przyczyni się do rozwoju produktów i procesów w Fundacji IOTA i Pantos, spółce zależnej Bitpandy. Działające od 25 lat laboratoria CD dowiodły swojej skuteczności w stymulowaniu nowatorskiej współpracy, przynoszącej jednocześnie korzyści nauce, społeczeństwu i sektorowi prywatnemu.

Eric Demuth, współzałożyciel i dyrektor generalny Bitpanda, powiedział: „Aby przenieść branżę na wyższy poziom, interoperacyjność łańcuchów bloków, a także integralność danych powinny być najwyższym priorytetem. Wierzymy, że nasze partnerstwo z Christian Doppler Gesellschaft, austriackim Federalnym Ministerstwem Cyfryzacji i Gospodarki oraz Fundacją IOTA pozwala nam pozostać w czołówce rozwoju interoperacyjności w celu rozwiązania jednej z największych złożoności tego młodego ale stabilnie dojrzewającego przemysłu”.

Dla Fundacji IOTA, Christian Doppler Laboratory jest kolejnym krokiem w kierunku wzmocnienia badań akademickich na temat Tangle i robienia tego we współpracy z wiodącymi europejskimi inicjatywami sektora prywatnego, zapewniając znaczenie takich działań w różnych branżach. Wraz z rozwojem branży DLT, wspieranie interoperacyjności zasobów cyfrowych i umożliwienie im łączenia się między organizacjami i procesami jest krytycznym wyzwaniem, któremu można w wyjątkowy sposób sprostać łącząc wiedzę Pantos i IOTA z wiodącymi głosami ze środowiska akademickiego.

Dominik Schiener, współzałożyciel i współprzewodniczący Rady Dyrektorów Fundacji IOTA, skomentował tę inicjatywę: „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią tego długoterminowego projektu badawczego i jesteśmy wdzięczni Christianowi Dopplerowi Gesellschaft i austriackiemu Ministerstwo Cyfryzacji i Gospodarki za uznanie i wspieranie ogromnego potencjału technologii Blockchain i Distributed Ledger w celu budowania bardziej przejrzystej, zaufanej i połączonej gospodarki. Wraz z wiodącą na świecie instytucją akademicką TU Wien i Pantos jako dostawcą najnowocześniejszych technologii, będziemy wspólnie koncentrować się na interoperacyjnym transferze zasobów cyfrowych i zaufanym Internecie rzeczy, jednocześnie zwiększając naszą obecność w Austrii ”.

O Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu: TU Wien zostało założone w 1815 roku jako Imperial-Royal Polytechnical Institute. Była to pierwsza politechnika w dzisiejszej niemieckojęzycznej Europie. Dziś uczelnia cieszy się dużym uznaniem międzynarodowym i krajowym zarówno w nauczaniu, jak i badaniach naukowych i jest cenionym partnerem przedsiębiorstw zorientowanych na innowacje. CDL-BOT powstaje na Wydziale Informatyki TU Wien, który jest jednym z wiodących wydziałów informatyki i systemów informacyjnych w Europie. Oprócz innych tematów badawczych, Wydział Informatyki gości również wielu czołowych badaczy w dziedzinie DLT i łańcuchów bloków – zarówno w zakresie badań podstawowych, jak i stosowanych. Wyniki tych badań zostały niedawno nagrodzone nagrodą Best Paper Award na trzeciej międzynarodowej konferencji IEEE na temat Blockchain.

O Pantos: Pantos to projekt badawczy, którego celem jest rozwiązanie jednej z kluczowych barier technicznych w przestrzeni zasobów kryptograficznych i cyfrowych: interoperacyjność między łańcuchami bloków. Celem projektu Pantos jest zaoferowanie ujednolicającego rozwiązania dla rozdrobnionej przestrzeni blockchain i kryptowalut.

O Bitpandzie: Bitpanda jest wiodącym europejskim neobrokerem, którego misją jest demokratyzacja złożonego świata inwestowania. Założona w 2014 roku przez Erica Demutha, Paula Klanscheka i Christiana Trummera firma głęboko wierzy w przejrzystość i ułatwianie każdemu rozpoczęcia inwestowania. Bitpanda usuwa skomplikowane bariery finansowe, wykorzystując innowacyjną moc zdigitalizowanych aktywów i technologii blockchain. Dzięki niskim opłatom, handlowi 24/7 i rozliczeniom w czasie rzeczywistym Bitpanda umożliwia użytkownikom kształtowanie ich finansowych kontraktów terminowych – na ich własnych warunkach.

O Fundacji IOTA: IOTA to globalna fundacja non-profit wspierająca badania i rozwój nowych technologii rozproszonej księgi (DLT), w tym IOTA Tangle. IOTA Tangle rozwiązuje podstawowe wady blockchain: skalowalność, zrównoważony rozwój środowiska i koszty. IOTA jest protokołem typu open source łączącym ekonomię ludzką z ekonomią maszyn, ułatwiając nowatorskie interakcje między maszynami (M2M), w tym bezpieczny transfer danych i bezopłatowe mikropłatności.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.iota.org, kanał YouTube Fundacji IOTA oraz śledź nas na Twitterze.

Powyższy tekst jest tłumaczeniem postu z języka angielskiego który oryginalnie ukazał pod tym adresem.

Tags: AnnouncementsPantosResearch And DevelopmentTU Wien
TweetShareSend
Previous Post

Przedstawiamy IOTA Access

Next Post

Firefly – portfel nowej generacji IOTA

Related Posts

Tokenizacja w Tangle z IOTA Digital Assets

by Beliar
23 lutego 2021
0

Ogłoszenia - 18 Luty 2021 Zespół IOTA poczynił znaczące postępy w ciągu ostatnich kilku tygodni, aby w marcu wprowadzić Chrysalis...

Fundacja IOTA ogłasza współpracę z Curv Custody w celu wsparcia ekosystemu IOTA Token (dzięki Chrysalis!)

by Jaroslaw
22 lutego 2021
0

Z przyjemnością informujemy, że token IOTA będzie wkrótce dostępny na platformie Curv do przechowywania aktywów cyfrowych klasy instytucjonalnej! Wraz z...

Co musisz wiedzieć o nadchodzącej migracji Chrysalis

by Jaroslaw
17 lutego 2021
0

Niedawno udostępniliśmy więcej informacji na temat Chrysalis, największej aktualizacji w historii sieci IOTA. Ten post zawiera dodatkowe informacje dotyczące procesu...

Przedstawiamy IOTA Oracles

by Jaroslaw
9 lutego 2021
0

Wyrocznie (Oracles) to ekscytująca granica w świecie technologii rozproszonych rejestrów. Są zaprojektowane tak, aby bezpiecznie łączyć świat cyfrowy i fizyczny...

IOTA – Nowy świt

by Beliar
7 lutego 2021
0

IOTA - Nowy świt Ogłoszenia - 05 Luty, 2021 Uruchomienie pierwszej sieci głównej IOTA w czerwcu 2016 r. było początkiem...

Load More

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach

  • Trending
  • Comments
  • Latest

Narzędzie do migracji tokenów IOTA

1 marca 2020

IOTA – Nowy świt

7 lutego 2021

Wartość Zero

6 września 2019

Jak szybko kupić IOTA za PLN – Poradnik Binance

25 sierpnia 2020

Tokenizacja w Tangle z IOTA Digital Assets

0
Czym jest DLT?

Czym jest DLT?

0
Prototyp GoShimmer na otwartym oprogramowaniu

Prototyp GoShimmer na otwartym oprogramowaniu

0
Co dalej z Trinity?

Co dalej z Trinity?

0

Tokenizacja w Tangle z IOTA Digital Assets

23 lutego 2021

Fundacja IOTA ogłasza współpracę z Curv Custody w celu wsparcia ekosystemu IOTA Token (dzięki Chrysalis!)

22 lutego 2021

Co musisz wiedzieć o nadchodzącej migracji Chrysalis

17 lutego 2021

Przedstawiamy IOTA Oracles

9 lutego 2021

IOTA Polska

Portal IOTA Polska tworzony jest przez społeczność wspierającą projekt IOTA. Powstał z potrzeby rzetelnego informowania i edukowania osób zainteresowanych tą technologią.

Menu

  • Artykuły
  • Badania i Rozwój
  • Ekosystem
  • Ogłoszenia
  • Podstawy

Tagi

Alvarium Announcements Basic Bee Chronicle Chrysalis Consensus Coordicide Data Data Confidence Fabric Dell Technologies Devnet DLT Eclass Ecosystem Entangled Entra Powerhouse Fiware FPC GoShimmer Industrial IoT Industry Marketplace Iota Iota1.5 IRI Jaguar Land Rover Linux Foundation MAM Mana Nodejs Open Source Permanode Pollen Programming Qubic Research And Development Sharding Smart Buildings Smart Cities Smart Contracts Software Development Sybil Attack Tangle Trinity Wallet Workshop

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach

Portal IOTA Polska nie jest powiązany z Fundacją IOTA. Może przedstawiać artykuły i opinie nie będące oficjalnym stanowiskiem fundacji.

© 2018 IOTA Polska

No Result
View All Result
  • Home
  • Podstawy
  • Ogłoszenia
  • Badania i Rozwój
  • Ekosystem
  • Artykuły
  • Zakup IOTA
  • Kontakt

© 2018 IOTA Polska