Gdzie i jak można kupić tokeny IOTA

IOTA tak jak i inne kryptowaluty posiada swoje tokeny którymi można handlować i wymieniać na wielu giełdach. Opiszemy tutaj tylko najprostsze i najtańsze sposoby ich zakupu. Należy podkreślić iż nie jest to poradnik inwestycyjny a spis miejsc i sposobu ich bezpiecznego kupna-sprzedaży.

Bezpieczeństwo

Przy każdej nowej rejestracji konta zalecamy używanie różnych haseł o długości co najmniej 12 znaków o konstrukcji losowej (duże, małe litery, cyfry, znaki specjalne). Zalecamy również włączenie zabezpieczenia dwuetapowego czyli prócz podania hasła wymagane będzie podanie wygenerowanego kodu 2FA. Do tego celu polecamy aplikację Authy, która posiada opcję wykonania kopii zapasowej i synchronizacji na wielu urządzeniach.

Poradniki

Zakup za pomocą PLN

  1. BitBay (wymagana weryfikacja)
  2. Binance (nie jest wymagana weryfikacja)

Giełda BitBay to najbardziej znana i polecana giełda kryptowalut w Polsce. Aby z niej korzystać wymagana jest weryfikacja danych osobowych. Wpłata PLN odbywa się poprzez darmowy przelew bankowy. Polecamy zakup Ethereum ETH (mniejsza opłata sieciowa i szybszy transfer) albo Bitcoin BTC ponieważ w tych parach odbywa się handel na giełdzie Binance – oszczędzi nam to kosztów konwersji.

Giełda Binance to najbardziej znana giełda kryptowalut na świecie. Swoją działalność tak jak Bitbay prowadzi na Malcie. Nie wymaga ona weryfikacji tożsamości w przypadku wypłat do 1BTC dziennie, wystarczy sam adres email i hasło.

Posiadając konta na obu wymienionych giełdach oraz tokeny ETH albo BTC na Bitbay możemy zlecić wypłatę środków na nasze konto w Binance. Giełdy oczywiście pobierają opłatę za wypłatę oraz zostanie dodana opłata sieciowa. Po przesłaniu tokenów będziemy mogli dokonać zakupu IOTA w parach IOTA/ETH, IOTA/BTC.

Zakup za pomocą EUR, GBP, USD, CHF

  1. Bitpanda (wymagana weryfikacja)

Bitpanda to w zasadzie kantor kryptowalutowy w którym kilkoma kliknięciami jesteśmy w stanie kupić tokeny IOTA za waluty fiducjarne czyli euro, funty, dolary i franki szwajcarskie. Istnieje też możliwość zamiany (swap) z kilkudziesięciu dostępnych kryptowalut bezpośrednio do IOTA. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników została udostępniona też platforma giełdowa. Firma ta działa w Austrii a dokładnie w Wiedniu i jest rozpoznawalną marką w Europie.

Przy wpłatach i handlu walutami fiducjarnymi wymagana jest weryfikacja która została ostatnio znacząco uproszczona do formy tej spotykanej na innych tego typu platformach. Natomiast w przypadku gdy chcemy zamienić już posiadane tokeny na IOTA nie jest to wymagane. Wystarczy założyć konto i wpłacić na jeden z wielu dostępnych portfeli kryptowalutowych.

Giełda oferuje natychmiastowe doładowanie kartami Visa i Mastercard za minimum 25 w każdej z wcześniej wymienionej walucie. Pobierana jest wtedy opłata 1.5%. Opcja bezpłatna to przelew SEPA który trwa od jednego do trzech dni roboczych.

Zakup za pomocą innych tokenów

  1. Binance (nie wymaga weryfikacji)
  2. Bitpanda (nie wymaga weryfikacji)

Wymienione powyżej giełdy nie wymagają weryfikacji tożsamości w przypadku gdy mamy już jakieś tokeny np. Ethereum na swoim prywatnym portfelu. Wystarczy założyć konto i przesłać tokeny na podany adres. Posiadają one limity wypłat: na Binance dziennie jest to równowartość 1BTC, na Bitpanda na dzień możemy wypłacić równowartość 1000 euro, miesięcznie 7500 euro a miesięcznie 30 000 euro.

Podsumowanie

Artykuł ten będzie uaktualniany o bardziej szczegółowe poradniki, kolejne sposoby zakupu oraz instrukcje wypłaty na bezpieczny oficjalny portfel Trinity.

Jeśli potrzebujesz wsparcia przy swoim pierwszym zakupie albo masz dodatkowe pytania pisz do nas poprzez nasz formularz kontaktowy.

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach